Proces Importu

PROCES IMPORTU

1

Podpisanie umowy

Przed zawarciem transakcji, wymagane jest podpisanie umowy, a także wpłata kaucji zwrotnej przez klienta. Kaucja jest konieczna, aby zabezpieczyć sprzedającego w przypadku, gdyby klient zdecydował się na wycofanie z zakupu po dokonaniu transakcji. W takim przypadku, sprzedający pobiera karę przy zwrocie pojazdu. Dzięki temu, mamy zabezpieczenie na wypadek sytuacji, gdy klient zrezygnuje z zakupu.

2

Określenie modelu samochodu / przedmiotu licytacji

Wymaganie określenia szczegółów pojazdu lub przedmiotu licytacji, takich jak minimalny rocznik, pojemność, kolor, wyposażenie itp. Określenie tych szczegółów pomaga w pełni spełnić Twoje oczekiwania.

3

Przystąpienie do licytacji

Proces negocjacji ceny lub udziału w licytacji pojazdu, który może odbyć się osobiście lub online. W przypadku opcji „kup teraz”, sprzedający określa cenę, za którą można natychmiastowo kupić przedmiot, lub pozwala na negocjacje ceny.

4

Transport do portu w USA

Organizacja transportu przedmiotu z miejsca zakupu do portu w USA, gdzie będzie gotowy do przewozu morskiego.

5

Fracht morski do Niemiec lub Holandii

Proces przewozu przedmiotu z portu w USA do Niemiec lub Holandii drogą morską. Fracht morski jest jednym z najczęstszych sposobów przewozu towarów na dalekie odległości.

6

Formalności celno – skarbowe ( cło i Vat)

Procedura wymagana przez kraje importujące, w celu rozliczenia podatkowego i celnego związanych z importem przedmiotu. Wymagane dokumenty, takie jak faktura zakupu, są potrzebne do wyliczenia kwoty podatku i cła, które trzeba uiścić przy imporcie towaru.

7

Transport z Europy do Polski

Opcja 1
– Transport pod dom klienta lub wskazany adres
– Przekazanie dokumentów samochodu wraz z odprawami celno-skarbowymi

Opcja 2 – na życzenie klienta
– formalnościami w Polsce (tłumaczenie dokumentów; rzeczoznawca samochodowy )
– Opłaty akcyzowe
– Zajęcie się naprawą samochodu
– Przygotowanie do rejestracji
– Dostawa pod dom klienta